Biz Kimiz?

Nom: Millet, kanun, yasa [Çince, sonradan Türkçe][1].

Nomos: Töre, (sonradan) yasa [Yunanca].


Nomos Kitap

Nomos Kitap, süreli ve süresiz yayıncılık sektöründe 30 yıla yakın bir birikimin sonucu olarak 9 Eylül 2020’de kuruldu. Yayınevimiz kurumsal olarak, 06E Eğitim Çözümleri Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi’nin tescilli markası olarak kitap yayıncılığı alanında hizmet veriyor. Eğitimbilimleri başta olmak üzere, sosyoloji, tarih, siyaset biliminin yanı sıra akademik içerikli yani bilimsel çerçevedeki tüm kitap dosyalarına da kapısı açık bir yayınevidir. Nomos Kitap’ın yayın yelpazesinde yerli yabancı çocuk edebiyatının seçkin örneklerini göreceksiniz. İlköğretim ve ortaöğretimde geleceğin eğitim platformu olacak dijitalleşmenin öncü çalışmalarını sizlere sunacağız. Ders ve yardımcı ders kitapları alanında sahip olduğumuz birikimi ve deneyimi birbirinden güzel örneklerle çocuklarımıza sunmaya devam edeceğiz.

Yayıncılık faaliyetinin yanı sıra, telif hakları, baskı hizmetleri, eğitim kurumlarımız için yayın danışmanlığı, yayın camiamız için editoryal danışmanlık hizmetleri de veren bir kurum olarak sizlerle birlikteyiz.

Felsefe-bilim-sanat hizmet titizliğimizin temelidir. Gelişmiş uygarlıklar arasında hak ettiği yeri alma uğraşındaki ülkemizin en önemli mücadele alnı kültür sahasıdır. Kültür sahasının kurucu unsuru olan aydınlarımıza, ülkemizin fikir hayatına hem içerik ve hem de biçim alanlarında hizmet etmeyi görev olarak kabul ettik bu uzun yolda.

Bize katılın, zaman ve enerji kazanın…

® NOMOS KİTAP; 06E Eğitim Çözümleri Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi’nin tescilli markasıdır.